Burāt var mācīties jebkurā vecumā. Nākošvasar atkaL!

Pamēģiniet to ar buru švertlaivu TOPAZ OMEGA. Tā ir moderna un vadīšanā vienkārša buru laiva, kas nodrošinās sportiskas sajūtas visai burulaivas ekipāžai. Burātmācīties var vienatnē, bet interesantāk ģimenes lokā vai ar draugiem un domu biedriem. Ieteicamais burātgribētāju skaits no viena līdz trijiem cilvēkiem. Tas sākumā. Lai būtu vieta arī instruktoram.

TOPAZ OMEGA bija pieejama visiem, kas vēlas iemācīties vai trenēties burāt. Buru laiva atrodās Burāšanas klubā 360, Kīšezera krastā, Mežaparkā, R.Feldmaņa ielā 8a . Pieteikšanās un vairāk par apmācības vai trenēšanās noteikumiem Burāšanas klubā 360 vai mājas lapā www.360.lv, vai  zvanot 29274532, vai rakstot uz [email protected]

Buru švertlaivas TOPAZ OMEGA specifisko informāciju atradīsiet  BURU LAIVAS UN CITI PTODUKTI sadaļā BURU ŠVERTLAIVAS.

Pašreizējais sadarbības līgums ar Burāšanas klubu 360 ir līdz 2023.gada sezonas beigām. Bet cerams, ka nākošvasar turpināsim atkal!

VAR BŪT INTERESANTI 

Par burāšanas apmācībām pasaulē

Latvijā samērā viegli ir iemācīties un arī mācīties burāt ir bērniem un pusaudžiem. Mums ir sporta skolas, burāšanas un jahtklubi, kuri ļoti daudz uzmanības velta jaunatnes apmācībai. Patiesībā tā visa ir orientēta uz piedalīšanos burāšanas sacensībās. Arī Zēģelēšanas Savienība tam velta lielu uzmanību.

Diemžēl pēdējais, ko varēja izlasīt ziņu avotos, ka jauniem burātgribētājiem dažviet nepietiekot buru laivas... Cerams, ka tas mainās!

Bet līdz ko jūs esat pieaudzis, tad interese par jūsu apmācību pastāv tikai “it kā” līmenī. Ir dārgi teorētiskie kursi ar vēl dārgākām prakses iespējām. Parasti tas nav ne sporta, ne aktīvās atpūtas līmenī, bet nopietnā pusprofesionālā līmenī, kur iegūto sertifikātu var izmantot tikai burājot ar jahtu.

Savukārt, pasaulē vadošās ir divas apmācību sistēmas, kuras pārstāv starptautiskas organizācijas, kas izdod arī sertifikātus, ka esat apguvis burāšanas iemaņas noteiktā līmenī. Tās ir RYA (Royal Yachting Association) un VDWS. RYA aptver visu veidu atpūtas kuģu vadīšanas apmācību. VDWS koncentrējas uz vēja enerģijas piedzītajiem kuģošanas līdzekļiem. Un tajās ir gan vieta bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem!

Ir arī katrai burāšanas skolai savs apmācības kurss, bet tas, un it īpaši, ja šī skola grib iekļauties internacionālajā apritē, būs kaut kā saistīts ar jau pieminētajām RYA vai VDWS programmām. 

Apmācības notiek līmeņos pēc kursu principa, dažas no skolām arī novērtē jūsu prasmes un iespējams, ka nesāksiet no iesācēja līmeņa. Kursi ir gan jauniešiem, gan pieaugušajiem. Ilgums parasti ir 1 līdz 3 dienām ar 8 stundu programmu katru dienu, kur mēdz ieteikt tomēr sadalīt līdz 4 stundām dienā un kurss var ieilgt līdz 6 dienām. Kursi ir maksas un cenas var svārstīties no 100 līdz 500 EUR. Parasti tas ietver burāšanas inventāru, instruktoru un visu pārējo, kas ar to saistīts. Pašam ir jānodrošina savs apģērbs, apavi un dažreiz arī veste.

Un noslēgumā – kāpēc mācīties burāt kursos? Principā – burāt ir forši! Mācīties ir vērtīgi, jo tad var uzzināt kaut ko jaunu, saprast, kāpēc mācījies, ko iemācījies līdz šim. Un kā piedeva tam ir apliecinājums/licence/sertifikāts, ka esiet apguvis attiecīgo kursu un kādā no pasaules burāšanas kūrortiem varēsiet burāt ar švertlaivu. Diemžēl – ja tur to atzīst...

Par RYA

RYA ir  lielākā un vissenāk dibinātā organizācija, kas piedāvā apmācību un sertifikāciju, ar  globālu kvalitātes reputāciju. RYA sadarbojas ar valdībām un citām internacinālajām organizācijām, lai izstrādātu kursus, kas nodrošina tādu izcilības līmeni, kas ir pazīstams ikvienam.

Būtiskākais RYA – instruktors novērtē jūsu/burātāja prasmes un izsniedz vai neizsniedz sertifikātu par attiecīgo prasmju apgūšanu.


PAR VDWS

VDWS ir saskaņota pakalpojumu sistēma saistībā ar ūdens sporta veidiem, īpaši vēja sporta veidiem. VDWS uzmanības centrā ir ūdenssporta instruktoru izglītība, patstāvīgs atbalsts ūdens sporta skolām, augstu apmācību kvalitātes standartu īstenošana, pamata licenču sistēmas uzturēšana un attīstība, VDWS pakalpojumu un produktu klāsts, VDWS instruktoru un biedrības skolu interešu pārstāvniecība.

Būtiskākais VDWS –jūs/burātāji kārtojat teorētisku un praktisku eksāmenu un  instruktors novērtē prasmes un izsniedz vai neizsniedz sertifikātu par attiecīgo prasmju apgūšanu.